Trénink ve skupině
"Spolu se to lépe táhne"
Jedním ze způsobů jak se vyrovnávat s tréninkovou intenzitou je společnost někoho dalšího, s kým můžeš tréninkovou nálož sdílet. I když z trenérského hlediska je vždy na prvním místě účel tréninku, bývá to právě sociální aspekt společného trénování, který některým pomáhá v trénování vydržet. To je velmi důležité, protože to pozitivně ovlivňuje dosahování dlouhodobých cílů cvičících.
I když cvičíš ve skupině, trenér se ti bude věnovat
I skupině se trenér věnuje individuálně. Určitě si můžeš být jistý, že dostaneš od trenéra takový trénink, který odpovídá tvým dlouhodobým cílům a přáním. Trénink jako takový podléhá hlavně tomu, co se zjistí na prvním diagnostickém tréninku (Co je diagnostický trénink zjistíš na Jak venku začít). Trenér ti na základě odborného posouzení doporučí, na co by bylo vhodné se zaměřit jako první. To, jestli pak budeš cvičit s kamarádem stejný trénink nebo budete mít 2 různé tréninky záleží právě na tom, zda-li jsou vaše cíle shodné a jestli jsou vaše kondiční a zdravotní předpoklady na podobné úrovni.
Individuálně a ve skupině? Jak to v praxi vypadá?
Základem je již zmiňovaný individuální přístup aplikovaný na skupinu cvičících. Trenér všem cvičícím určuje, kde budou cvičit, jaký cvik dělat a v kolika opakováních a to po celou dobu tréninku. Můžeš si být jistý, že tímto způsobem se ti dostane jak pořádná dávka dřiny, tak i radost ze společného sdílení tréninku a zvládání jeho těžkých cviků. Trenér se na všechny lekce připravuje zvlášť, tak aby se docílilo, co největší plynulosti během cvičení. Nemusíš se tedy bát, že by vznikaly zbytečné časové prodlevy. Maximální počet cvičících v jedné skupině jsou 4 osoby.
Malá ukázka...
Přístupy můžeš v průběhu svého tréninkového postupu měnit
Stává se, že cvičící, kteří trénují ve skupince chtějí někdy okusit 100% individuální přístup. Zkušenost říká, že je za tím většinou skryté přání rychleji dosáhnout svých tréninkových cílů. Ať už je důvod jakýkoliv, změna tréninkového přístupu v průběhu tréninkového postupu rozhodně není problém a to jak z dlouhodobějšího hlediska, tak i jednorázově. Stačí se s trenérem domluvit. Tuto změnu je samozřejmě možné dělat v obou směrech.
Chceš-li se vrátit na úvod nebo tě zajímá, jak to naopak vypadá na individuálním tréninku. Použij odkazy níže.